Dzwony wojny (1/4)

Dzwony wojny (1/4)

(The Passing Bells)

serial wojenny Wielka Brytania/Polska 2014   od 12 lat
Występują:Patrick Gibson, Jack Lowden, Sabrina Bartlett, Erika Karkuszewska
Reżyseria:Brendan Maher
W skrócie:Rok 1914. Michael i Thomas marzą o bohaterskich czynach. Po wybuchu wojny wbrew rodzicom zgłaszają się do wojska.Obaj szybko znajdują przyjaciół wśród rekrutów, ale też po raz pierwszy widzą śmierć.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historia młodych mężczyzn, Thomasa (Patrick Gibson) i Michaela (Jack Lowden), którzy opuszczają rodzinne domy i zaciągają się do armii, by walczyć na frontach I wojny światowej. Wśród okropieństw wojny wchodzą oni w dorosłość i odnajdują miłość. Zdjęcia do serialu były kręcone w Polsce, m.in. w Twierdzy Modlin oraz w nadwiślańskich wsiach.

W tym odcinku

Rok 1914. Michael i Katie są młodzi i zakochani w sobie. Mieszkają na wsi, dokąd nie dotarły jeszcze wiadomości dotyczące wojny. Niczego nieświadomy jest również Thomas, który pochodzi z małego miasteczka. Gdy chłopcy wreszcie otrzymują wieści, zaczynają marzyć o bohaterskich czynach oraz odległych krajach. Po wybuchu wojny Michael i Thomas, wbrew zakazowi rodziców, zgłaszają się do biur werbunkowych, wraz z tysiącami innych młodych ludzi. Kłótnie matek z synami zakłócają ostatnie dni chłopców w domach. Wśród rekrutów szybko znajdują przyjaciół, ale też po raz pierwszy widzą śmierć na własne oczy.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)