Dziwaczne potrawy: Smakowite miasta (6)

(Bizarre Foods: Delicious Destinations: New York City)

serial dokumentalny USA 2015
W skrócie:Nowy Jork to miasto zamieszkane przez najróżniejsze grupy etniczne, dzięki czemu aż kipi od nietypowych kulinarnych fuzji. Andrew testuje lokalne potrawy, m.in. kanapki z pastrami i hamburgery.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 19 grudnia
za 5 dni
11:30 Travel

Opis

Andrew Zimmern zaprasza na wycieczkę po najbardziej "smakowitych" miastach świata. Na początku odwiedzi Ateny, gdzie skosztuje tradycyjnych greckich potraw, takich jak nadziewane liście winogron, musaka i spanakopita. Następnie uda się do Florencji, by delektować się cappuccino i włoskimi lodami. W Paryżu spróbuje bagietek i naleśników, by potem przepłynąć przez Kanał La Manche prosto do Londynu. Tam uda się na dobrą, niedzielną pieczeń. Kolejnym punktem na jego mapie będzie Boston, w którym spróbuje zupy z owoców morza i białej ryby. W Nowym Jorku Andrew skosztuje prawdziwych hamburgerów...

W tym odcinku

Nowy Jork to miasto zamieszkane przez najróżniejsze grupy etniczne, dzięki czemu aż kipi od nietypowych kulinarnych fuzji. Andrew testuje słynne potrawy z Wielkiego Jabłka, takie jak kanapki z pastrami, pizza na kawałki i amerykański hamburger.

Zobacz także