Dzikie oblicza Ameryki: Park Narodowy Glacier (6)

(America's Wild Spaces: Glories of Glacier National Park)

serial przyrodniczy USA 2018   od 12 lat
W skrócie:Park Glacier jest prawdopodobnie najbardziej zachwycającym dzikim rejonem w Ameryce Północnej. Co roku miliony turystów chcą zobaczyć jeziora i mokradła, wyniosłe szczyty, wodospady czy lodowce.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o nieokiełznanych siłach natury, niebezpieczeństwie i przyrodniczych cudach, które odkryć można w najdzikszych regionach Ameryki. Widzowie wraz z twórcami serii odwiedzą Park Narodowy Everglades, Wielki Kanion, Dolinę Śmierci, Park Narodowy Glacier i Park Narodowy Wulkany Hawai'i. Mimo, że wszystkie te miejsca są z pozoru dobrze znane i zbadane, każde z nich kryje swoje tajemnice. Podróż śladami dzikiej Ameryki wyjdzie daleko poza przewodniki. Eksplorowane będą obszary, w których człowiek wciąż jest gościem i musi bezwzględnie podporządkować się zasadom natury.

W tym odcinku

Park Narodowy Glacier jest prawdopodobnie najbardziej zachwycającym dzikim rejonem w Ameryce Północnej. Co roku udają się tam miliony turystów, aby zobaczyć liczne jeziora i mokradła, wyniosłe szczyty, wodospady czy lodowce. Ponad 2000 gatunków roślin i zwierząt sprawia, że park ten uznany jest za jeden z najbardziej bioróżnorodnych miejsc na tym kontynencie.