Dzika przyroda Bliskiego i Środkowego Wschodu: Półwysep Arabski. Kraina złudzeń

serial dokumentalny Holandia 2014   od 12 lat
Reżyseria:James Hemming
W skrócie:Półwysep Arabski to przede wszystkim pustynie. Raz do roku monsuny przynoszą chmury nad południowo-wschodnie wybrzeże. Wówczas wyjałowione tereny na kilka miesięcy zamienia się w oazę zieleni.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Od najgęstszych lasów do najodleglejszych pustyń, przez dzikie łańcuchy górskie aż na morskie wybrzeże, Bliski Wschód obfituje w zapierającą dech w piersiach i jednocześnie nie do końca poznaną przyrodę. Tam Wschód spotyka Zachód, a lasy sąsiadują z pustynią. Nigdzie natura nie występuje w takiej różnorodności, jak w tamtym regionie. Autorzy tej niezwykłej serii odwiedzają Turcję, Egipt, Turkmenistan i Jordanię, by pokazać piękno i dzikość tego nieodkrytego świata.

W tym odcinku

Półwysep Arabski to przede wszystkim pustynie, wśród nich jeden z największych na świecie piaszczystych obszarów Rub Al-Chali. Żyje tu jednak zaskakująca liczba zwierząt, wśród nich oryksy, które zostały ocalone przed wyginięciem przez starania rządu Omanu. Raz do roku, monsuny przynoszą chmury nad południowo wschodnie wybrzeże. Wówczas wyjałowione tereny na kilka miesięcy zamienia się w oazę zieleni.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także