Dzika Polska: Pełna energii - ciepło w głębi kniei
| Reżyseria: | Dorota Adamkiewicz, Joanna Łęska |
|---|---|
| W skrócie: | Budynki nadleśnictwa Krynki znajdują się w osadzie Poczopek, w otoczeniu bujnych lasów Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu. Zainstalowano w nich pompy cieplne przyjazne przyrodzie. |
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Program zabiera widzów w podróże po Polsce do miejsc niezwykle ciekawych, niekoniecznie tych najbardziej znanych. Reportaże pozwalają na poznanie rzadkich gatunków zwierząt: żółwi błotnych, sów, nietoperzy, łosi oraz niezbadanych terenów naszego kraju, a także interesujących ludzi, dla których przyroda stanowi ważny element życia.
Budynki nadleśnictwa Krynki znajdują się w osadzie Poczopek, w otoczeniu bujnych lasów Puszczy Knyszyńskiej na Podlasiu. Zainstalowano w nich pompy cieplne, by nie zagrażać przyrodzie. Na wieży przeciwpożarowej zamontowano kamerę zasilaną baterią słoneczną, która ma wykrywać przez całą dobę zarzewie pożarów. W otoczeniu zabudowań nadleśnictwa znajduje się ośrodek edukacyjny. Powstaje park dla dzikich, kontuzjowanych zwierząt, a także park energii odnawialnej. Nadleśniczy Jerzy Sieradzki zapewnia, że zaprzęgnie do pracy także inne rozwiązania z zakresu energii odnawialnej, by polegać przede wszystkim na nich.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Dorota Adamkiewicz
reżyseria
-
Joanna Łęska
reżyseria
Zobacz także
- Dzika Polska: Jedwabne pęta - cykl reportaży - noc niedz./pon., 14 na 15 czerwca 5:30
- Dzika Polska: Czarownicy z bagien - cykl reportaży - wtorek, 16 czerwca 6:00
- Dzika Polska: Drugie życie drzewa - cykl reportaży - noc wt./śr., 16 na 17 czerwca 5:50 i 1 późniejsza emisja
- Dzika Polska: Gęsi cudowna podróż - cykl reportaży - czwartek, 18 czerwca 6:00
- Dzika Polska: Skrzydlate zaloty - cykl reportaży - noc czw./pt., 18 na 19 czerwca 5:55
- Dzika Polska: Tatrzańskie przebudzenie - cykl reportaży - noc pt./sob., 19 na 20 czerwca 5:55 i 1 późniejsza emisja
- Dzika Polska: Pamięć kamieni - cykl reportaży - sobota, 20 czerwca 7:10 i 1 późniejsza emisja
- Dzika Polska: Uczta na morzu - cykl reportaży - sobota, 20 czerwca 7:40 i 1 późniejsza emisja
- Dzika Polska: Ukochana wataha - cykl reportaży - noc sob./niedz., 20 na 21 czerwca 5:25
- Dzika Polska: W krainie jaskiń i wąwozów - cykl reportaży - noc niedz./pon., 21 na 22 czerwca 5:55
