Dzika Nowa Zelandia (2)

Dzika Nowa Zelandia (2)

(New Zealand: Earth's Mythical Islands: Wild Extremes)

FILM DOKUMENTALNY Wielka Brytania 2016   od 7 lat
Reżyseria:James Honeyborne, Mark Flowers
W skrócie:Fauna i flora odciętej od świata Nowej Zelandii rozwijała się w niepowtarzalny sposób. Przyroda rządzi się szczególnymi prawami: pingwiny można spotkać w lesie, a papugi wśród śniegów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Trzyodcinkowy dokument przybliżający tajemnice flory i fauny odległych wysp Nowej Zelandii, ostatniego odkrytego i zasiedlonego przez człowieka lądu. Przez 80 milionów lat życie toczyło się tam na swój własny, dziwaczny sposób. Wraz z pojawieniem się ludzi przybyły tam nowe gatunki zwierząt, jak merynosy, gronostaje, czy kakapo, jedyny nielotny gatunek papugi na świecie występujący wyłącznie tam.

W dalekim zakątku Oceanu Spokojnego leży Nowa Zelandia, już od czasów dinozaurów odcięta od reszty świata. Fauna i flora rozwijała się tu w niepowtarzalny sposób. W tym zaginionym świecie przyroda rządzi się szczególnymi prawami: pingwiny w lesie, papugi wśród śniegów i drapieżniki jakby żywcem wyjęte z prehistorycznych czasów. Przedstawiciele flory i fauny muszą zmagać się z siłami geologicznymi, które zapewniły piękno tej krainie. Można tu spotkać pionierów podbijających górskie szczyty po delfiny wypływające z głębi mórz i ptaki, które z mistrzowską zwinnością polują nad gorącymi strumieniami.

Twórcy (pokaż wszystkich)