Dzika muzyka: W krainie wiwatów

Dzika muzyka: W krainie wiwatów

magazyn   b.o.
W skrócie:Biskupizna to mikroregion folklorystyczny położony w Wielkopolsce obejmujący 12 wsi. Pod względem kulturowym jest to miejsce wyjątkowe, gdyż spora część jego mieszkańców interesuje się folklorem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o korzeniach polskiej muzyki, tradycyjnym tańcu i śpiewie. Autorzy programu zaprezentują niezwykłe wydarzenia i inicjatywy poświęcone kulturze ludowej w jej najróżniejszych wcieleniach. Po świecie rodzimej tradycji oprowadzał będzie Janusz Prusinowski - skrzypek, lirnik, harmonista i animator, propagator odrodzenia muzyki wiejskiej.

Biskupizna to mikroregion folklorystyczny położony w Wielkopolsce obejmujący dwanaście wsi wokół Krobi. Do zaborów stanowiły one własność biskupów poznańskich. Pod względem kulturowym jest to miejsce wyjątkowe, gdyż spora część jego mieszkańców interesuje się folklorem i należy do zespołów tanecznych czy muzycznych. To jeden z niewielu regionów w Polsce, gdzie można obcować z dawną tradycyjną muzyką. Z tego powodu warszawskie stowarzyszenie Dom Tańca, od kilku lat organizuje tam letnie tabory, czyli tygodniowe warsztaty dla miłośników muzyki tradycyjnej. W tym odcinku autorzy programu odwiedzą Tabor Wielkopolski w Starej Krobi. W roli prowadzącego wystąpi krytyk muzyczny, kurator festiwali i projektów muzycznych Antoni Beksiak.

Twórcy (pokaż wszystkich)