Dziewczyny z Dzikiego Zachodu (2-ost.)

Dziewczyny z Dzikiego Zachodu (2-ost.)

(Buffalo Girls)

WESTERN USA 1995   od 12 lat
Występują:Anjelica Huston, Melanie Griffith, Gabriel Byrne, Peter Coyote
Reżyseria:Rod Hardy
W skrócie:Calamity Jane dowiaduje się, że zmarła przybrana matka jej córki, którą oddała do adopcji kapitanowi O'Neillowi. Postanawia odzyskać dziewczynkę. Wyrusza do Londynu na poszukiwania.
Anjelica Huston jako Calamity Jane i Melanie Griffith jako Dora DuFran w rzetelnej i bardzo długiej historii o miejscu kobiet w legendzie i rzeczywistości Dzikiego Zachodu.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dakota, koniec XIX wieku. Martha Jane Canary (Anjelica Huston), jest odważną kowbojką, która próbuje znaleźć sobie miejsce w zdominowanym przez mężczyzn świecie. Kobieta zakłada męski strój i otrzymuje pracę poganiacza mułów w armii generała Custera (John Diehl). Niebawem zakochuje się w swoim współpracowniku Billym Hickoku (Sam Elliott). Dzięki intrydze zaufanej przyjaciółki, Dory (Melanie Griffith), prowadzącej najsłynniejszy dom publiczny w okolicy, spędza noc z ukochanym i zachodzi w ciążę. Niestety ich drogi nieoczekiwanie się rozchodzą. Gdy kilka miesięcy później na świat przychodzi dziewczynka Janey, Jane wraca do miasta, by poprosić przyjaciółkę o wskazówki w sprawie wychowania dziecka. Dowiaduje się jednak, że Dora przeprowadziła się a Hickok został zamordowany... Ekranizacja powieści laureata nagrody Pulitzera Larry'ego McMurtry. Jest on autorem bestsellerów, na podstawie których powstały takie filmy jak "Na południe od Brazos", "Powrót nad Brazos" czy "Ulice Laredo".

Calamity Jane (Anjelica Huston) dowiaduje się, że zmarła przybrana matka jej córki, którą oddała do adopcji kapitanowi Jamesowi O'Neillowi (Andrew Bicknell). Postanawia odzyskać dziewczynkę. Wyrusza do Londynu na jej poszukiwania. Przyłącza się do rewii Buffalo Billa Cody'ego (Peter Coyote), która ma wystąpić przed królową Wiktorią. W czasie podróży między gwiazdą show, Annie Oakley (Reba McEntire), a Jane dochodzi do konfliktu. Z czasem jednak kobiety zaprzyjaźniają się. W Londynie Calamity odwiedza kapitana i próbuje go przekonać, by zgodził się na wyjazd dziecka do Ameryki. By zapewnić córce właściwą opiekę, zdobywa dzięki pomocy Annie dużą sumę pieniędzy. Mimo wysiłków podczas spotkania z córką do Jane dociera bolesna prawda, że miejsce dziewczyny jest przy O'Neillu. Tymczasem Dora (Melanie Griffith), wciąż zakochana w Teddym Blue (Gabriel Byrne), który ją porzucił, przyjmuje oświadczyny nowo poznanego Ogdena (Liev Schreiber). Wkrótce okazuje się jednak, że i ona nie jest obojętna swojemu wieloletniemu ukochanemu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)