Dziewczyny z Dzikiego Zachodu (1/2)

Dziewczyny z Dzikiego Zachodu (1/2)

(Buffalo Girls)

WESTERN USA 1995   od 12 lat
Występują:Anjelica Huston, Melanie Griffith, Gabriel Byrne, Peter Coyote
Reżyseria:Rod Hardy
W skrócie:Dakota, XIX w. Martha (Anjelica Huston) zostaje poganiaczem mułów w armii Custera. Zakochuje się we współpracowniku, Billym Hickoku.
Anjelica Huston jako Calamity Jane i Melanie Griffith jako Dora DuFran w rzetelnej i bardzo długiej historii o miejscu kobiet w legendzie i rzeczywistości Dzikiego Zachodu.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dakota, koniec XIX wieku. Martha Jane Canary (Anjelica Huston), jest odważną kowbojką, która próbuje znaleźć sobie miejsce w zdominowanym przez mężczyzn świecie. Kobieta zakłada męski strój i otrzymuje pracę poganiacza mułów w armii generała Custera (John Diehl). Niebawem zakochuje się w swoim współpracowniku Billym Hickoku (Sam Elliott). Dzięki intrydze zaufanej przyjaciółki, Dory (Melanie Griffith), prowadzącej najsłynniejszy dom publiczny w okolicy, spędza noc z ukochanym i zachodzi w ciążę. Niestety ich drogi nieoczekiwanie się rozchodzą. Gdy kilka miesięcy później na świat przychodzi dziewczynka Janey, Jane wraca do miasta, by poprosić przyjaciółkę o wskazówki w sprawie wychowania dziecka. Dowiaduje się jednak, że Dora przeprowadziła się a Hickok został zamordowany... Ekranizacja powieści laureata nagrody Pulitzera Larry'ego McMurtry. Jest on autorem bestsellerów, na podstawie których powstały takie filmy jak "Na południe od Brazos", "Powrót nad Brazos" czy "Ulice Laredo".

Dakota, koniec XIX wieku. Martha Jane Canary (Anjelica Huston) zwana "Calamity Jane" zostaje poganiaczem mułów w armii generała Custera (John Diehl). Niebawem zakochuje się ze wzajemnością w jednym z kowbojów Billym Hickoku (Sam Elliott). Gdy okazuje się, że Custer organizuje wyprawę przeciwko plemieniu Siedzącego Byka (Russell Means) wraz z przyjaciółmi Bartle Bonem, Jimim Raggiem oraz Billem odchodzi z jednostki. Dzięki pomocy zaufanej przyjaciółki, Dory (Melanie Griffith), właścicielki domu publicznego, Jane spędza noc z ukochanym i zachodzi w ciążę. Niestety niebawem ich drogi się rozchodzą. Gdy kilka miesięcy później na świat przychodzi dziewczynka Janey, Jane wraca do miasta, by poprosić przyjaciółkę o wskazówki w sprawie wychowania dziecka. Dowiaduje się jednak, że Dora przeprowadziła się, a Hickok nie żyje. Pod wpływem impulsu kobieta oddaje dziecko kapitanowi Jamesowi O'Neillowi i jego żonie. Ekranizacja powieści laureata nagrody Pulitzera Larry'ego McMurtry. Jest on autorem bestsellerów, na podstawie których powstały takie filmy jak "Na południe od Brazos", "Powrót nad Brazos" czy "Ulice Laredo".

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)