Dzień zagłady: Odliczanie (1)

Dzień zagłady: Odliczanie (1)

(Doomsday: 10 Ways the World Will End)

serial dokumentalny USA 2016   od 12 lat
Występują:Dan Nachtrab, Trevor S. Valle
W skrócie:Miliony lat temu uderzenie asteroidy wywołało serię katastrof i zapoczątkowało wymieranie dinozaurów. Dokumentaliści zastanawiają się, czy współcześnie ludzie są przygotowani na takie kataklizmy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Twórcy cyklu zastanawiają się, co może spowodować zagładę naszego świata. Przedstawiają dziesięć potencjalnych przyczyn. Wśród nich znajdą się m.in. dziura w ziemskiej atmosferze, zakłócenia pola grawitacyjnego, pandemia nieuleczalnej choroby, kolizja z inną planetą, erupcja podziemnych złóż metanu czy wojna nuklearna. W każdym odcinku naukowcy szczegółowo omawiają zjawiska i kataklizmy, które mogą zmieść życie z powierzchni naszej planet. Sugerują w jaki sposób możemy przygotować się na nadchodzący armagedon i czy naprawdę oznacza on kres panowania ludzi na Błękitnej Planecie.

W tym odcinku

Miliony lat temu uderzenie asteroidy wywołało serię katastrof i zapoczątkowało wymieranie dinozaurów. Autorzy serii zastanawiają się, co stanie się, jeśli podobny obiekt jeszcze raz spadnie na Błękitną Planetę. Jak współcześni ludzie poradzą sobie z tsunami, pożarami, wzrostem temperatury i zniszczeniem warstwy ozonowej. Czy ktokolwiek zdoła przystosować się do ekstremalnych warunków pogodowych czy też rodzaj ludzki wyginie bezpowrotnie.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także