Dzień tryfidów (1/2)

Dzień tryfidów (1/2)

(The Day of the Triffids)

FILM SF Kanada/Wielka Brytania 2009   od 12 lat
Występują:Dougray Scott, Joely Richardson, Eddie Izzard, Brian Cox
Reżyseria:Nick Copus
W skrócie:Współczesna adaptacja powieści Johna Wyndhama. Dougray Scott wciela się w rolę doktora Billa Masena, który prowadzi walkę z niebezpiecznymi roślinami.
Ekranizacja klasycznej powieści s.f. Johna Wyndhama: gdy ludzkość ślepnie, przeciwko niej występują rośliny oleiste. Plus Dougray Scott, który musi znaleźć sposób na pokonanie myślącej flory.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 21 stycznia
za 4 dni
16:00 CBS Action
środa, 24 stycznia
za 7 dni
21:00 CBS Action

Opis

Współczesna adaptacja powieści Johna Wyndhama i zarazem remake klasycznego thrillera z 1951 roku. W postapokaliptycznym świecie znaczna część ludzkiej populacji traci wzrok.Wszędzie bezkarnie panoszą się tryfidy. Rozproszona garstka widzących szczęśliwców broni się przed inwazją mięsożernych roślin. W tej rzeczywistości pełnej szaleńców, walczących frakcji i zdrajców wojna wymierzona jest zarówno przeciwko fioletogłowym organizmom, jak i złowrogim armiom ulicznym i megalomanom.

Londyn. W wyniku burzy słonecznej większość ludzi traci wzrok. W błyskawicznym tempie rośnie też liczba mięsożernych i niezwykle niebezpiecznych roślin, zwanych tryfidami, które ludzie wykorzystywali dotąd jako substytut paliwa. Jedną z osób, którym udało się zachować zdolność widzenia, jest Bill Masen (Dougray Scott). Pewnego dnia spotyka on inną ocaloną, dziennikarkę radiową Jo Playton (Joely Richardson). Razem przygotowują audycję ostrzegającą ludzi przed tryfidami. Wkrótce rozpoczynają poszukiwania Dennisa (Brian Cox), ojca Billa, podobnie jak on eksperta od tych roślin. Podczas podróży Masen wspomina swoją matkę, zabitą przez tryfidy podczas badań w Afryce. Tymczasem wojskowy Coker (Jason Priestley) zamierza wykorzystać ludzi, którym udało się ocalić wzrok, do walki z okrutnymi roślinami.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także