Dzielny Lew Eryk 5: Zaklinacze szalików (3)

serial animowany Polska 2017   b.o.
W skrócie:Rożek i Małpka chowają szalik Liska. Eryk natychmiast to zauważa. Chłopcy chcą, żeby była to ich tajemnica. Właściciel zguby zaczyna płakać, ponieważ nie może znaleźć brakującej części garderoby.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Lew Eryk i jego przyjaciele, czyli lisek, nosorożec, jeżyk, małpka oraz hipopotamka są typowymi przedszkolakami, które bez przerwy muszą mierzyć się z nowymi wyzwaniami. Na szczęście w każdej chwili mogą liczyć na poradę czuwającej nad nimi opiekunki, pani Matyldy oraz na jej nietypowe, humorystyczne metody. W piątym sezonie na Eryka czekają kolejne niesamowite przygody i niezwykle ważne lekcje. Dowie się między innymi czym jest recykling i dlaczego tak istotne jest segregowanie śmieci i dlaczego powinno się być punktualnym. Odkryje również skąd się biorą pieniądze i jak z nich mądrze korzystać. Ciepła i wesoła bajka o tym, jak istotny jest szacunek dla dziecięcych emocji i wczesna nauka samodzielności.

W tym odcinku

Rożek i Małpka chowają szalik Liska w szatni. Eryk natychmiast to zauważa. Chłopcy chcą, żeby była to ich tajemnica. W szatni Lisek zaczyna płakać, ponieważ nigdzie nie może znaleźć brakującej części garderoby. Pani Matylda pyta dzieci, czy domyślają się, gdzie może być jego szalik. Eryk milczy, ale bardzo źle się z tym czuje, ponieważ widzi cierpienie kolegi. Dzielny Lew nie od razu wie co ma zrobić - chce dochować tajemnicy kolegów, ale czuje, że powinien powiedzieć prawdę. Eryk zorientował się w końcu, że są tajemnice złe i te dobre, które nie sprawiają nikomu przykrości i nikt nie płacze z ich powodu.

Zobacz także