Dzielny Despero

6.2/10 6.1/10

(The Tale of Despereaux)

FILM ANIMOWANY Wielka Brytania/USA 2008   od 7 lat
Reżyseria:Sam Fell, Robert Stevenhagen
W skrócie:Ciekawa świata mysz Despero ma tylko jedną przyjaciółkę, księżniczkę Peę. Gdy zostaje ona porwana, rusza jej na pomoc.
Mysz z za dużymi uszami i nieszczęśliwy szczur stają przed szansą uratowania porwanej księżniczki. Plus brawurowa animacja.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Pewnego dnia w ogromnym zamku przychodzi na świat Despero Tilling. Od wczesnego dzieciństwa różni się od swoich mysich współbraci. Ma bowiem przesadnie wielkie uszy, łagodne, pełne wiary oczy i nieustraszone serce. Zamiast obgryzać książki woli je czytać, kocha muzykę i fascynujące historie. Wrodzona odwaga, optymistyczne nastawienie i ciekawość świata sprawiają, że Despero nie jest akceptowany przez innych przedstawicieli swojego gatunku. Jego jedyną bratnią duszą wydaje się mieszkająca na zamku księżniczka Pea. Dziewczynka tak jak on jest niepoprawną marzycielką. Niebawem Despero wędrując w lochach pod zamkiem spotyka szczura Roscuro. Szybko zaprzyjaźnia się z nim. Kiedy niedługo potem księżniczka zostaje porwana, mała mysz odkrywa, że tylko ona może ją uratować, a tym samym ocalić całe Królestwo Dor. Animowana produkcja dla najmłodszych powstała w oparciu o bestsellerową powieść Kate DiCamillo z 2003 roku. Reżyserię filmu powierzono Robertowi Stevenhagenowi, dla którego był to debiut reżyserski i Samowi Fellowi. "Dzielny Despero" był nominowany m.in. do Annie Awards za reżyserię, muzykę i scenografię.

Twórcy (pokaż wszystkich)