Dzieci z Jedwabnego Szlaku

7.4/10 7.0/10

(The Children of Huang Shi)

DRAMAT WOJENNY Niemcy/Australia/Chiny 2008   od 16 lat
Występują:Jonathan Rhys Meyers, Radha Mitchell, Chow Yun-Fat, Michelle Yeoh
Reżyseria:Roger Spottiswoode
W skrócie:Chiny, lata 30. XX w. Młody angielski dziennikarz spotyka chińskiego żołnierza i amerykańską pielęgniarkę. Prowadzą do Mongolii 60. sierot.
Na faktach: George Hogg - angielski łowca przygód - podczas wojny japońsko-chińskiej w latach 40. z nowozelandzką pielęgniarką ocalił życie kilkudziesięciu chłopcom.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Okupowane przez Japończyków Chiny, lata 30. XX wieku. Młody angielski dziennikarz George Hogg (Jonathan Rhys Meyers) chce dotrzeć do Nankin. W mieście trwają właśnie krwawe walki między chińską partyzantką a okupantami. W drodze George spotyka chińskiego żołnierza Chen Hanshenga (Chow Yun Fat) i amerykańską pielęgniarkę Lee Pearson (Radha Mitchell). Razem ratują sześćdziesięcioro sierot wojennych. Postanawiają przeprowadzić dzieci w bezpieczne miejsce, do Mongolii. Rozpoczynają wyczerpującą wędrówkę przez opanowane przez wroga, pełne konfidentów tereny ówczesnych Chin. W drodze Hogg zaprzyjaźnia się z Hanshengiem i zakochuje się w Lee. Pomaga im pani Wang (Michelle Yeoh), arystokratka, którą wojna również zmusiła do tułaczki... Scenariusz filmu oparto na faktach.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)