Dzieci świata (5/8)
| W skrócie: | Współczesny przemysł skórzany, warty miliardy dolarów, jest jednym z najważniejszych filarów gospodarki Bangladeszu. Niewielu jednak wie, że za drzwiami tych zakładów zatrudniane są dzieci. |
|---|
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| sobota, 2 maja dziś |
11:30 | TVN Style |
Opis
Filmowcy odwiedzają z kamerą różne strony globu. Obserwują sytuację miejscowych dzieci i młodzieży. Wciąż istnieją na świecie regiony, w których nieletni cierpią głód, pracują ponad siły lub wkraczają na przestępczą ścieżkę. Mimo codziennych trudności wiele spośród tych dzieci ma swoje skryte marzenia i nadzieję na poprawę losu. W tym sezonie widzowie poznają m.in. sytuację młodych lekkoatletów w Kenii.
Współczesny przemysł skórzany, warty miliardy dolarów, jest jednym z najważniejszych filarów gospodarki Bangladeszu. W Dhace i jej okolicach funkcjonuje wiele garbarni i fabryk, gdzie są wyrabiane portfele, paski, torebki i buty. Niewielu jednak wie, że za drzwiami tych zakładów zatrudniane są dzieci. Jedno z nich, 10-letnia Ambia, opowiada o swoim codziennym życiu.
Zobacz także
- Dzieci świata (6/8) - program edukacyjny - sobota, 9 maja 11:30
