Dyżur 2 (18)

serial dokumentalny Polska 2010   od 12 lat
W skrócie:Pogotowie przywozi na odział kobietę z podejrzeniem krwiaka mózgu. Lekarze podejmują walkę o jej życie. Zajmują się również rannym krawcem oraz mężczyzną z migotaniem przedsionków serca.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 9 grudnia
pojutrze
2:50 TV Puls (z napisami)

Opis

Twórcy serialu towarzyszą z kamerą personelowi medycznemu w jego codziennej pracy na szpitalnym oddziale ratunkowym. Pokazane zostaną zabiegi i badania diagnostyczne, a wybrani pacjenci opowiedzą, co sprawiło, że trafili na ten oddział. Przekonamy się też, jakie będą ich dalsze losy. Przewodnikami po tym świecie ludzkich dramatów, cierpień i wzruszeń będą doświadczeni lekarze - Wojciech Moraczewski oraz Dymitr Książek. W ich rękach spoczywa niejednokrotnie zdrowie i życie pacjentów.

W tym odcinku

Tym razem pogotowie przywozi na odział kobietę z podejrzeniem krwiaka mózgu. Lekarze podejmują walkę o życie pacjentki. Specjaliści zajmują się również krawcem, który wbił sobie nóż w udo, oraz młodym mężczyzną z migotaniem przedsionków serca. Lekarze zastosują kardiowers elektryczny, czyli umiarkowane porażenie prądem.

Zobacz także