Dwie kobiety

Dwie kobiety

6.3/10 6.7/10

(Sage femme)

DRAMAT OBYCZAJOWY Francja 2017   od 12 lat
Występują:Catherine Frot, Catherine Deneuve, Olivier Gourmet, Quentin Dolmaire
Reżyseria:Martin Provost
W skrócie:Położna Claire czuje się wypalona i sfrustrowana. Na jej drodze staje była kochanka ojca, która choć ma ponad 70-letnia, jest pełna sił witalnych. Okazuje się, że z pozoru różne kobiety wiele łączy.
Znużona codziennością kobieta pod sześćdziesiątkę spotyka pełną życia starszą panią, po rozstaniu z którą przed laty jej ojciec popełnił samobójstwo.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 27 stycznia
za 8 dni
11:15 ale kino+ (z napisami)

Opis

Dojrzała Claire (Catherine Frot) od lat pracuje jako położna i wiedzie życie pełne rutyny. Ma naturalny talent do odbierania porodów. Z czasem jednak jej metody pracy coraz mniej przystają do zmieniającej się rzeczywistości. Claire czuje się wypalona i sfrustrowana. Wtedy na jej drodze staje była kochanka ojca, Beatrice (Catherine Deneuve). Kobieta ma ponad siedemdziesiąt lat, lecz nadal jest pełna sił witalnych. Z pozoru skrajnie różne charaktery zaczyna łączyć więcej, niż początkowo można byłoby przypuszczać. W tytułowe postacie wcielają się francuskie gwiazdy - nominowana do Oscara Catherine Deneuve oraz dwukrotna laureatka nagrody Cezara Catherine Frot.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)