Dureń

Dureń

(Durak)

DRAMAT OBYCZAJOWY Rosja 2014   od 12 lat
Występują:Artiem Bystrow, Natalja Surkowa, Jurij Curiło, Boris Niewzorow
Reżyseria:Jurij Bykow
W skrócie:Hydraulik Dima (Artiem Bystrow), naprawiając usterkę w starym hotelu robotniczym, odkrywa, że budynek w ciągu kilku godzin się zawali. Dima staje do samotnej walki z czasem.
Awaria rury ujawnia fatalny stan hotelu robotniczego zamieszkanego przez 800 osób i jedynie od przebojowego hydraulika zależy, czy mieszkańcy zachowają dach nad głową i życie.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dima Nikitin (Artiem Bystrow) pracuje jako hydraulik w rosyjskim miasteczku. Pewnej nocy zostaje wezwany do awarii w starym hotelu robotniczym. Próbując naprawić usterkę, odkrywa, że budynek w ciągu kilku godzin się zawali. Władze nie reagują na jego dramatyczne wołanie o natychmiastową ewakuację mieszkańców, zasłaniając się trudnościami logistycznymi. Nikomu się nie chce podejmować decyzji w środku nocy, pomagać zajmującym zagrożone lokale włóczęgom i najuboższym. Dima staje do samotnej walki z czasem oraz bezdusznym aparatem biurokratycznym o życie kilkuset osób. Film Jurija Bykowa zdobył cztery wyróżnienia na ubiegłorocznym festiwalu w Locarno.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)