x

Drwale i inne opowieści Bieszczadu (98)

serial dokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Piotrek przybliża widzom konflikt, który ma miejsce między leśnikami a ekologami próbującymi chronić drzewa przed wycinką. Jego zdaniem obie strony mają swoje racje i obie chcą dobra Bieszczadów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze kulisy życia bieszczadzkich drwali i ich przyjaciół. To ludzie niepokorni i twardzi, którzy wykonują wyjątkowo niebezpieczny zawód.

W tym odcinku

Do Grześka na jego nową działkę przyjeżdża w odwiedziny Patryk. Ma mu pomóc w oczyszczeniu jej z gałęzi i resztek tarniny, bo pracy jest bardzo dużo. Dla Patryka nocowanie zimą podczas mrozów w namiocie okazuje się dużym wyzwaniem. Piotrek przybliża widzom konflikt, który ma miejsce między leśnikami reprezentującymi Lasy Państwowe, a ekologami próbującymi chronić drzewa przed wycinką. Jego zdaniem obie strony mają swoje racje i obie chcą dobra bieszczadzkich lasów, ale to "dobro" definiują w zupełnie różny sposób. Andrzej "Hos" wchodzi na nowy poziom cywilizacji, bo wkrótce do jego budy zostanie podpięty Internet. Co prawda nie ma w niej jeszcze prądu, ale chce kupić używany agregat. Uważa też, że komputer znajdzie na śmietniku. Już cieszy się na myśl, o tym, że będzie miał możliwość oglądać dziewczyny.

Zobacz także