Druga wojna w kolorze (9)

Druga wojna w kolorze (9)

(World War II in Colour)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2007   od 12 lat
W skrócie:Program analizuje w jaki sposób alianci przygotowywali się do misji specjalnych. Gdyby desant na plaży Omaha skończył się niepowodzeniem, losy operacji potoczyłyby się zgoła odmiennie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Propozycja dla miłośników historii i militariów. Autorzy programu po raz pierwszy upublicznią dotąd nigdzie nieemitowane i rzadkie materiały filmowe na temat II wojny światowej. Dzięki technologii widz będzie miał okazję obejrzeć je w kolorowym formacie. W ciągu ostatnich lat ujawniono nowe dokumenty na temat II wojny światowej. Twórcy dotarli do rządowych archiwów Europy i USA. Na podstawie tych akt stworzyli znakomitą produkcję, która pozwoli widzom lepiej zrozumieć istotę konfliktu oraz nabrać nowego spojrzenia na te wydarzenia.

W tym odcinku

Z dzisiejszej perspektywy wygrana aliantów wydaje się oczywista. Program analizuje m.in., w jaki sposób przygotowywano się do operacji specjalnych. Gdyby desant Amerykanów na plaży Omaha skończył się niepowodzeniem, losy tej operacji potoczyłyby się w zgoła odmienny sposób.

Zobacz także