Druga wojna w kolorze (8)

Druga wojna w kolorze (8)

(World War II in Colour)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2007   od 12 lat
W skrócie:Armia niemiecka, po przegranej pod Stalingradem i Moskwą, znalazła się w lipcu 1943 roku w pułapce. Sowieci stopniowo wypierali przeciwników, anektując przy okazji coraz większe terytorium.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Propozycja dla miłośników historii i militariów. Autorzy programu po raz pierwszy upublicznią dotąd nigdzie nieemitowane i rzadkie materiały filmowe na temat II wojny światowej. Dzięki technologii widz będzie miał okazję obejrzeć je w kolorowym formacie. W ciągu ostatnich lat ujawniono nowe dokumenty na temat II wojny światowej. Twórcy dotarli do rządowych archiwów Europy i USA. Na podstawie tych akt stworzyli znakomitą produkcję, która pozwoli widzom lepiej zrozumieć istotę konfliktu oraz nabrać nowego spojrzenia na te wydarzenia.

W tym odcinku

Armia niemiecka, po przegranej pod Stalingradem i Moskwą, znalazła się w lipcu 1943 roku w pułapce. Armia radziecka wyparła Niemców z Rosji, poprzez Ukrainę, Bałkany i Węgry. W działaniach wojennych wielką rolę odegrali partyzanci, tacy jak np. Tito walczący z nazistami w Jugosławii.

Zobacz także