Druga wojna w kolorze (7)

Druga wojna w kolorze (7)

(World War II in Colour)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2007   od 12 lat
W skrócie:Filmowcy prezentują strategie wojenne stosowane w czasie II wojny światowej. Brytyjczycy przeprowadzali bombardowania miast wroga. Hitlerowcy za skuteczne uważali ataki łodzi podwodnych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Propozycja dla miłośników historii i militariów. Autorzy programu po raz pierwszy upublicznią dotąd nigdzie nieemitowane i rzadkie materiały filmowe na temat II wojny światowej. Dzięki technologii widz będzie miał okazję obejrzeć je w kolorowym formacie. W ciągu ostatnich lat ujawniono nowe dokumenty na temat II wojny światowej. Twórcy dotarli do rządowych archiwów Europy i USA. Na podstawie tych akt stworzyli znakomitą produkcję, która pozwoli widzom lepiej zrozumieć istotę konfliktu oraz nabrać nowego spojrzenia na te wydarzenia.

W tym odcinku

Alianci i naziści pracowali nad manewrem wojskowym, który odmieniłby losy wojny i doprowadził do zwycięstwa. Brytyjczyk Sir Arthur Harris vel "Bomber" był zdania, że to masowe bombardowania np. niemieckich miast doprowadziłyby do klęski agresora. Z kolei Niemcy za niezwykle skuteczne uważali ataki przeprowadzane przez łodzie podwodne.

Zobacz także