Druga wojna w kolorze (2)

Druga wojna w kolorze (2)

(World War II in Colour)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2007   od 12 lat
W skrócie:Analiza kampanii w Polsce i Francji, gdzie zmasowany atak z zaskoczenia dał Niemcom szybkie zwycięstwo. Poznamy też szczegóły ewakuacji z Dunkierki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 22 października
za 7 dni
0:05 Polsat Doku

Opis

Propozycja dla miłośników historii i militariów. Autorzy programu po raz pierwszy upublicznią dotąd nigdzie nieemitowane i rzadkie materiały filmowe na temat II wojny światowej. Dzięki technologii widz będzie miał okazję obejrzeć je w kolorowym formacie. W ciągu ostatnich lat ujawniono nowe dokumenty na temat II wojny światowej. Twórcy dotarli do rządowych archiwów Europy i USA. Na podstawie tych akt stworzyli znakomitą produkcję, która pozwoli widzom lepiej zrozumieć istotę konfliktu oraz nabrać nowego spojrzenia na te wydarzenia.

W tym odcinku

Dokument analizuje kampanie wojenne, jakie przeprowadziła armia niemiecka w Polsce i Francji, gdzie zastosowano błyskawiczne uderzenie wojskowe, tzw. Blitzkireg. Zmasowany atak z zaskoczenia przyczynił się do szybkiego zwycięstwa oddziałów Hitlera. Widzowie dowiedzą się także szczegółów ewakuacji Brytyjczyków z Dunkierki, która możliwa była dzięki działaniom francuskiego ruchu oporu.

Zobacz także