Druga strona medalu: Alicja Tysiąc (8-ost.)

Druga strona medalu: Alicja Tysiąc (8-ost.)

talk-show Polska 2009   od 12 lat
W skrócie:Gościem jest Alicja Tysiąc. Gdy po raz trzeci zaszła w ciążę, okazało się, że grozi jej utrata wzroku. Lekarze odmówili aborcji. Złożyła skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Jolanta Pieńkowska w swoim autorskim programie przedstawia konkretne wydarzenia, które odbiły się głośnym echem w mediach, a narosło wokół nich wiele niedomówień i interpretacji. Prowadząca zaprosi do programu Otylię Jędrzejczak i Kazimierza Marcinkiewicza. Goście rzucą nowe światło na pozornie znane fakty i rozwieją wątpliwości dotyczące ich osoby. W programie Jolanta Pieńkowska dotrze również do zagranicznych bohaterów.

Gościem Jolanty Pieńkowskiej jest Alicja Tysiąc, matka trójki dzieci i inwalidka. Gdy po raz trzeci zaszła w ciążę, dowiedziała się, że może przez nią stracić wzrok. Zdecydowała się na aborcję, ale lekarze odmówili jej wykonania zabiegu. W 2003 roku kobieta napisała skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka na naruszenie jej prawa do poszanowania życia prywatnego. Wniosek rozpatrzono pozytywnie i zgodnie z wyrokiem Alicja Tysiąc miała otrzymać 25 tysięcy euro odszkodowania. Od tej pory zaczęły ją prześladować organizacje katolickie i osoby powiązane z tygodnikiem "Gość Niedzielny".

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także