Droga do Eldorado

6.9/10

(The Road to El Dorado)

FILM ANIMOWANY USA 2000   od 7 lat
Reżyseria:Bibo Bergeron
W skrócie:Hiszpania, rok 1519. Przyjaciele Tulio i Miguel postanawiają dotrzeć do legendarnego skarbu w Eldorado. Czeka ich wiele przygód.
Dwaj szesnastowieczni oszuści wyruszają z wyprawą Corteza na poszukiwanie legendarnego Złotego Miasta: animacja tradycyjna, niezbyt może porywająca, ale nie bez pewnego wdzięku.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Hiszpania, 1519 r. Przyjaciele Tulio i Miguel postanawiają dotrzeć do legendarnego skarbu ukrytego w Eldorado. Czeka ich ciężka przeprawa. Miasto jest położone w Ameryce, wśród niedostępnych gór. Na ten kontynent mogą podróżować tylko nieliczni Europejczycy. Tulio i Miguel podstępem dostają się na okręt słynnego konkwistadora, Cortésa. Niestety, podczas rejsu ich obecność zostaje zauważona. Czeka ich sroga kara. Tulio i Miguelowi udaje się jednak uwolnić z kajdan, ukraść łódź i uciec. Bezpiecznie docierają do brzegu. Dopiero tu zaczynają się jednak prawdziwe kłopoty. Z większości opresji przyjaciele wychodzą obronną ręką dzięki cennym radom ich gadającego konia. Gdy docierają do celu, muszą stawić czoła potężnemu wrogowi. Najwyższy kapłan w Eldorado zamierza sięgnąć po władzę. Chce w tym celu wykorzystać dwóch przybyszów z Hiszpanii. Na szczęście Tulio i Miguel w porę otrzymują pomoc od Indianki Chel, która ratuje ich z opresji. Oczywiście, nie robi tego bezinteresownie. Chel chce, by Tulio i Miguel podzielili się z nią złotem i zabrali do Hiszpanii. W polskiej wersji językowej głosu postaciom użyczyli m.in. Artur Żmijewski, Rafał Maćkowiak, Jolanta Fraszyńska i Paweł Szczesny.

Twórcy (pokaż wszystkich)