Dr House (5/22)

Dr House

sezon 1 odc. 5/22

(House M.D.: Damned If You Do)

serial obyczajowy USA 2004   od 12 lat
Występują:Hugh Laurie, Lisa Edelstein, Omar Epps, Robert Sean Leonard
Reżyseria:Greg Yaitanes
W skrócie:Do przychodni trafia zakonnica ze zmianami na dłoniach. Jest przekonana, że to stygmaty. House zleca podanie leku przeciwko alergii, co doprowadza do zatrzymania krążenia u pacjentki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Doktor Gregory House (Hugh Laurie) pracuje w znanym szpitalu klinicznym w New Jersey. Jest bardzo dobrym specjalistą w swojej dziedzinie, ale jednocześnie człowiekiem o trudnym charakterze. Cyniczny mężczyzna z przyjemnością wytyka innym błędy, kpi ze szpitalnej dyscypliny i wszelkiej papierkowej roboty. Pośrednikami między nim a chorymi są najczęściej: piękna i ambitna Allison Cameron (Jennifer Morrison), czarnoskóry Eric Foreman (Omar Epps) i pochodzący z wpływowej rodziny Robert Chase (Jesse Spencer). Ekscentryczny sposób bycia House'a budzi mieszane uczucia w jego szefowej, doktor Lisie Cuddy (Lisa Edelstein), która czasami ma ochotę pozbyć się niesubordynowanego pracownika.

W tym odcinku

Do szpitalnej przychodni trafia zakonnica ze zmianami na dłoniach. Jest przekonana, że to stygmaty. House zleca podanie leku przeciwko alergii, co doprowadza do zatrzymania krążenia u pacjentki. Jeżeli siostra szybko nie wróci do zdrowia, dyrektor Lisa Cuddy będzie musiała zawiadomić władze o błędzie lekarskim popełnionym przez doktora House'a. Tymczasem stan zakonnicy pogarsza się.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także