Dr House (13/22)

Dr House

sezon 1 odc. 13/22

(House M.D.: Cursed)

serial obyczajowy USA 2005   od 12 lat
Występują:Hugh Laurie, Lisa Edelstein, Omar Epps, Robert Sean Leonard
Reżyseria:Daniel Sackheim
W skrócie:Cuddy zmusza dr House'a, by zajął się synem jednego ze sponsorów szpitala. Choroba okazuje się diagnostyczną zagadką. Na oddziale zjawia się ojciec Chase'a - światowej sławy reumatolog.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Doktor Gregory House (Hugh Laurie) pracuje w znanym szpitalu klinicznym w New Jersey. Jest bardzo dobrym specjalistą w swojej dziedzinie, ale jednocześnie człowiekiem o trudnym charakterze. Cyniczny mężczyzna z przyjemnością wytyka innym błędy, kpi ze szpitalnej dyscypliny i wszelkiej papierkowej roboty. Pośrednikami między nim a chorymi są najczęściej: piękna i ambitna Allison Cameron (Jennifer Morrison), czarnoskóry Eric Foreman (Omar Epps) i pochodzący z wpływowej rodziny Robert Chase (Jesse Spencer). Ekscentryczny sposób bycia House'a budzi mieszane uczucia w jego szefowej, doktor Lisie Cuddy (Lisa Edelstein), która czasami ma ochotę pozbyć się niesubordynowanego pracownika.

W tym odcinku

Cuddy zmusza doktora House'a, żeby zajął się synem jednego z największych sponsorów szpitala. Choroba, która sprawia wrażenie nietypowego zapalenia płuc, okazuje się dużą diagnostyczną zagadką dla lekarzy. Tymczasem na oddziale zjawia się ojciec Chase'a, Rowan, światowej sławy reumatolog, który odszedł od rodziny kilkanaście lat temu. House angażuje go do współpracy nad przypadkiem dwunastoletniego Gabe'a.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także