Dowody zbrodni 2: Ekstremalne działania (7)

Dowody zbrodni 2: Ekstremalne działania (7)

(Cold Case: It's Raining Men)

serial kryminalny USA 2004   od 7 lat
Występują:Kathryn Morris, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry
Reżyseria:Paul Holahan
W skrócie:Mężczyzna, który w 1983 roku został zarażony wirusem HIV, zwraca się do o wznowienie dochodzenia. Jego ówczesny partner został uduszony. Okazuje się, że był działaczem na rzecz walki z AIDS.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Detektyw Lilly Rush (Kathryn Morris), jedyna kobieta w wydziale zabójstw policji w Filadelfii, wznawia umorzone śledztwa, które przez lata pozostawały bez rozwiązania. Tam, gdzie zawodzi ludzka pamięć, Lilly odwołuje się do zdobyczy współczesnej techniki kryminalistycznej. Gdy zdarza się, że nie potrafi sobie poradzić sama, wtedy szuka pomocy u swego zaufanego nauczyciela, porucznika Johna Stillmana (John Finn). W rozwiązywaniu zagadek pomaga jej również detektyw Will Jeffries (Thom Barry) - bezpośredni uczestnik wielu spraw, do których powraca Lilly. W tym samym zespole pracuje też detektyw Nick Vera (Jeremy Ratchford), twardziel, który potrafi zmusić do złożenia zeznań nawet najbardziej pewnego siebie przestępcę, a także detektyw Scotty Valens (Danny Pino), zaufany człowiek Lilly.

W tym odcinku

Mężczyzna, który w 1983 roku został zakażony wirusem HIV, zwraca się do Lilly Rush i Valensa o wznowienie umorzonego dochodzenia. Jego ówczesny partner został uduszony. Podczas śledztwa policjanci dowiadują się, że mężczyzna był jednym z pierwszych działaczy na rzecz walki z AIDS, i że zależało mu na uświadomieniu gejowskiej wspólnocie, czym jest nowa choroba i jak jej zapobiegać. Wkrótce detektywi dowiadują się również, że ofiara morderstwa należała do bardzo bogatej, wpływowej rodziny i została wydziedziczona właśnie z powodu swej orientacji seksualnej.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)