Dowody zbrodni 2: Dziewczyny z fabryki (2)

Dowody zbrodni 2: Dziewczyny z fabryki (2)

(Cold Case: Factory Girls)

serial kryminalny USA 2004   od 7 lat
Występują:Kathryn Morris, John Finn, Jeremy Ratchford, Thom Barry
Reżyseria:David Von Ancken
W skrócie:Kobiety, które razem pracowały podczas wojny, po 60 latach wspominają koleżankę. Zginęła ona w tajemniczych okolicznościach. Jej przyjaciółka mówi detektyw Lilly Rush, że to nie był wypadek.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Detektyw Lilly Rush (Kathryn Morris), jedyna kobieta w wydziale zabójstw policji w Filadelfii, wznawia umorzone śledztwa, które przez lata pozostawały bez rozwiązania. Tam, gdzie zawodzi ludzka pamięć, Lilly odwołuje się do zdobyczy współczesnej techniki kryminalistycznej. Gdy zdarza się, że nie potrafi sobie poradzić sama, wtedy szuka pomocy u swego zaufanego nauczyciela, porucznika Johna Stillmana (John Finn). W rozwiązywaniu zagadek pomaga jej również detektyw Will Jeffries (Thom Barry) - bezpośredni uczestnik wielu spraw, do których powraca Lilly. W tym samym zespole pracuje też detektyw Nick Vera (Jeremy Ratchford), twardziel, który potrafi zmusić do złożenia zeznań nawet najbardziej pewnego siebie przestępcę, a także detektyw Scotty Valens (Danny Pino), zaufany człowiek Lilly.

W tym odcinku

Kobiety, które pracowały podczas wojny w jednej z fabryk, spotykają się po 60 latach. We wspomnieniach przywołują jedną z nich, dziewczynę, która zginęła w tajemniczych okolicznościach. Przyjaciółka zmarłej przekonuje detektyw Lilly Rush, że tamta śmierć to nie był wypadek, lecz zabójstwo i prosi o wznowienie dochodzenia. Po przesłuchaniu kilku byłych robotnic z fabryki Lilly dowiaduje się, że dziewczyny nie były tak uczciwe, za jakie chciały uchodzić w 1943 roku. Lilly musi zweryfikować ich zeznania, aby wreszcie poznać motyw zbrodni i wskazać zabójcę.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)