Dowody zbrodni 2: Czerwone światło (8)

Dowody zbrodni 2: Czerwone światło (8)

(Cold Case: Red Glare)

serial kryminalny USA 2004   od 7 lat
Występują:Kathryn Morris, John Finn, Orson Bean, Jeremy Ratchford
Reżyseria:Tim Matheson
W skrócie:Detektywi Rush i Valens wznawiają dochodzenie w sprawie morderstwa sprzed 50. lat. Wówczas ofiara nieznanego sprawcy stał się nauczyciel o wyjątkowo liberalnych jak na tamte czasy poglądach.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Detektyw Lilly Rush (Kathryn Morris), jedyna kobieta w wydziale zabójstw policji w Filadelfii, wznawia umorzone śledztwa, które przez lata pozostawały bez rozwiązania. Tam, gdzie zawodzi ludzka pamięć, Lilly odwołuje się do zdobyczy współczesnej techniki kryminalistycznej. Gdy zdarza się, że nie potrafi sobie poradzić sama, wtedy szuka pomocy u swego zaufanego nauczyciela, porucznika Johna Stillmana (John Finn). W rozwiązywaniu zagadek pomaga jej również detektyw Will Jeffries (Thom Barry) - bezpośredni uczestnik wielu spraw, do których powraca Lilly. W tym samym zespole pracuje też detektyw Nick Vera (Jeremy Ratchford), twardziel, który potrafi zmusić do złożenia zeznań nawet najbardziej pewnego siebie przestępcę, a także detektyw Scotty Valens (Danny Pino), zaufany człowiek Lilly.

W tym odcinku

Detektyw Lilly Rush i jej współpracownicy wznawiają śledztwo w sprawie nierozwiązanej zagadki morderstwa. Amerykański aktor Orson Bean, który sam padł ofiarą antykomunistycznej polityki wewnętrznej USA, wciela się w postać Harlana Sealeya, człowieka prześladowanego, podejrzewanego o sympatyzowanie z komunistami. Ci, którzy ocaleli z komunistycznych czystek, urządzanych w Stanach w latach 50., muszą ponownie zmierzyć się z przeszłością.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)