Dorian Gray

6.5/10 6.3/10
THRILLER Wielka Brytania 2009   od 16 lat
Występują:Ben Barnes, Ben Chaplin, Colin Firth, John Hollingworth
Reżyseria:Oliver Parker
W skrócie:Urodziwy Dorian Gray chce na wieki pozostać tak młodym i pięknym, jak na portrecie. Staje się próżnym potworem. Wg powieści Oscara Wilde'a.
Czytając Oscara Wilde'a: tylko ukryty przed publicznym okiem portret ujawnia prawdę o mężczyźnie o pięknej powierzchowności, lecz wewnętrznie coraz bardziej zepsutym. Zawsze do refleksji.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 28 czerwca
za 10 dni
3:15 Kino TV

Opis

Dorian Gray (Ben Barnes), naiwny, ale niezwykle urodziwy młodzieniec, na jednym z przyjęć w Londynie poznaje malarza Basila Hallwarda (Ben Chaplin). Artysta zafascynowany urokiem chłopaka pragnie namalować jego portret. Wkrótce przedstawia go charyzmatycznemu Lordowi, Henry'emu Wottonowi (Colin Firth), którego kontrowersyjne poglądy fascynują Doriana. Gdy Gray pierwszy raz widzi swój portret, wypowiada życzenie - chce na wieki pozostać tak młodym i pięknym, jak na obrazie. Odtąd jego życie diametralnie się zmienia. Z niewinnego młodzieńca przeistacza się w próżnego potwora o anielskiej urodzie. Nie spodziewa się jednak, jaką cenę zapłaci za nieśmiertelność... Scenariusz powstał na podstawie powieści Oscara Wilde'a "Portret Doriana Graya". Autorzy filmu, tworząc główną postać, częściowo inspirowali się biografiami wokalisty "The Rolling Stones" Micka Jaggera i tancerza Rudolfa Nurejewa. Produkcja była nominowana w kategorii "najlepszy film" na festiwalu filmowym w Sitges.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)