Doręczyciel: Ucieczka (12/14)
| Występują: | Artur Barciś, Lucyna Malec, Radosław Pazura, Barbara Kałużna |
|---|---|
| Reżyseria: | Maciej Wojtyszko |
| W skrócie: | Zyga udaje się do spowiedzi i zostaje rozgrzeszony, ale ma przed ślubem zachować wstrzemięźliwość. Krzyś ucieka z domu, by nakłonić Janka do pójścia z nim na widowisko z okazji Dnia Ojca. |
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Perypetie sympatycznego 40-latka, Janka Kaniewskiego (Artur Barciś). Po śmierci matki niepełnosprawny umysłowo mężczyzna musi radzić sobie w często bezlitosnej rzeczywistości. Mimo wielu rozczarowań i niepowodzeń bohater nie traci wiary w ludzi oraz w to, że odnajdzie swoje miejsce w społeczeństwie.
W tym odcinku
Oryginalna metoda Janka mająca na celu pogodzenie Joli i Bernarda przynosi pożądane rezultaty. Janusz zażywa zbyt dużo witamin, gdyż pragnie wygrać w promocji wycieczkę do Wenecji. Niebawem mężczyzna trafia do szpitala z objawami hiperwitaminozy. Zyga udaje się do spowiedzi i zostaje rozgrzeszony. Ala jest jednak załamana na wieść, że narzeczony ma przed ślubem zachować wstrzemięźliwość. Marysia prosi Kaniewskiego, by udawał ojca Krzysia i poszedł z nim na szkolny festyn, lecz ten odmawia. Wkrótce wygrywa konkurs audiotele i zostaje zaproszony do teleturnieju "Wiesz, to bierz". Krzyś ucieka z domu, by nakłonić Janka do pójścia z nim na widowisko z okazji Dnia Ojca.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Artur Barciś
jako Janek Kaniewski -
Lucyna Malec
jako Marysia -
Radosław Pazura
jako Zbyk -
Barbara Kałużna
jako Diana Albrecht -
Waldemar Błaszczyk
jako Rafał Kmiecik -
Elżbieta Kępińska
jako Krystyna Gradoń -
Emilian Kamiński
jako Bernard Rudacki -
Jan Machulski
jako Fryderyk Gradoń -
Anna Dymna
jako Hanna Gorzkowska -
Magdalena Kacprzak
jako Ala Rojek -
Natalia Strzelecka
jako Helena Górska -
Anna Iberszer
jako Karolina Kmiecik -
Ewa Kania
jako matka Ali -
Jerzy Schejbal
jako Janusz -
Jacek Lenartowicz
jako Zyga -
Przemysław Chojęta
jako Robbi -
Dorota Zięciowska
jako ciotka Basia -
Piotr Furman
jako proboszcz -
Bartłomiej Magdziarz
jako Izydor -
Monika Goździk
jako pani notariusz
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Maciej Wojtyszko
reżyseria
Zobacz także
- Blue 2: Ucieczka (73) - serial animowany - środa, 24 grudnia 22:50 i 3 późniejsze emisje
- W pustyni i w puszczy: Ucieczka (3) - serial przygodowy - piątek, 26 grudnia 10:05
- MacGyver: Ucieczka (20) - serial sensacyjny - środa, 31 grudnia 16:25
- Wrogie niebo 4: Ucieczka (3) - serial SF - noc pt./sob., 2 na 3 stycznia 4:55
