Domisie: Wyprowadzka Pysi

Domisie: Wyprowadzka Pysi

program dla dzieci Polska 2009   b.o.
W skrócie:Pysia ma pokroić cebulę do sałatki. Nie podoba jej się ten pomysł, jednak zamiast zaprotestować, postanawia się wyprowadzić. Domisiaki nie wiedzą, co zrobić, by namówić ją do powrotu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Przyjaciele Amelka, Pysia, Magda, Bazyli i Eryk to mieszkańcy magicznej krainy Domisiowa. Amelka ma dar opowiadania bajek, Pysia zachęca do śpiewania piosenek, Bazyli zaprasza do gier i rozwiązywania quizów, a Eryk zaznajamia maluchy z multimediami. Sympatyczne skrzaty uczą najmłodszych widzów jak pomagać innym i czym jest prawdziwa przyjaźń. Poprzez zabawę pokazują przedszkolakom świat i przekazują, jak wykonywać proste czynności.

Pysia ma pokroić cebulę do sałatki. Zupełnie nie podoba jej się ten pomysł, jednak zamiast zaprotestować, postanawia się ona wyprowadzić. Zabiera mały plecak, skromne zapasy jedzenia i wyrusza w świat. Zastanawia się tylko, w którą stronę iść, żeby znaleźć nowy dom. Zmartwione Domisiaki nie wiedzą, co zrobić, żeby namówić przyjaciółkę do powrotu. Być może Sójka i Ślimak wpadną na jakiś pomysł.

Zobacz także