Dom Saddama (4-ost.)

(House of Saddam)

serial historyczny Wielka Brytania/USA 2008
Występują:Yigal Naor, Shohreh Aghdashloo, Philip Arditti, Makram Khoury
W skrócie:Rok 2003. Bush zarządza poszukiwania dyktatora. Husajn w trosce o bezpieczeństwo ukrywa się nad rzeką Tygrys w swoich rodzinnych okolicach. Tymczasem wojska koalicji zajmują Bagdad.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Czteroodcinkowy serial opowiada o życiu i upadku dyktatora Saddama Husajna. Pokazuje relacje tyrana z rodziną, przyjaciółmi oraz najbliższymi współpracownikami. Przedstawia go w normalnych, domowych sytuacjach, gdzie występuje on w roli męża, ojca, syna i brata. Przeżywa wtedy zwyczajne problemy dnia codziennego. Koprodukcja stacji BBC 2 i HBO.

W tym odcinku

Rok 2003. Prezydent Bush zarządza poszukiwania dyktatora. Saddam poleca swojej rodzinie schronić się w Syrii. Prosi, by w Iraku zostali tylko jego synowie Udaj, Kusaj oraz wnuk, Mustafa. Wkrótce Husajn w trosce o swoje bezpieczeństwo ukrywa się nad rzeką Tygrys w okolicach Tikritu. Mieszkał w tamtych stronach, gdy był dzieckiem. Tymczasem wojska koalicji zajmują Bagdad. Tyran chroni się w chacie. Nagrywa propagandowe przemówienia. Jego wierny ochroniarz dostarcza jej radiu. Sadżida z córką i wnukami ucieka do Jordanii. Saddam dowiaduje się, że za jego głowę wyznaczono 25 milionów dolarów. Na trop jego kryjówki niebawem wpadają żołnierze. Jego lojalny ochroniarz usiłuje go bronić, jednak Saddam zostaje siłą wyciągnięty z lepianki...

Występują (pokaż wszystkich)