Dom Saddama (3)

Dom Saddama (3)

(House of Saddam)

serial historyczny Wielka Brytania/USA 2008
Występują:Yigal Naor, Shohreh Aghdashloo, Philip Arditti, Makram Khoury
W skrócie:Rok 1995. Jeden ze współpracowników Saddama, jego zięć Husajn Kamal, ucieka z bratem i rodziną do Jordanii. Chcą zdobyć przychylność USA. Saddam prosi ich wuja, by ukarał zdrajców.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Czteroodcinkowy serial opowiada o życiu i upadku dyktatora Saddama Husajna. Pokazuje relacje tyrana z rodziną, przyjaciółmi oraz najbliższymi współpracownikami. Przedstawia go w normalnych, domowych sytuacjach, gdzie występuje on w roli męża, ojca, syna i brata. Przeżywa wtedy zwyczajne problemy dnia codziennego. Koprodukcja stacji BBC 2 i HBO.

W tym odcinku

Rok 1995. Jeden ze współpracowników Saddama, jego zięć Husajn Kamal, boryka się z kłopotami. Irak pogrąża się w kryzysie po wojnie w Zatoce Perskiej. Trudną sytuację pogrążają jeszcze sankcje gospodarcze nałożone na kraj przez ONZ, z powodu utrudniania przez Irak inspektorom rozbrojeniowym kontroli irackich arsenałów broni. Wreszcie inspektorzy otrzymują pozwolenie na kontrolę. Jednak broń, środki chemiczne i dokumenty są ukrywane lub wywożone, a kontrolerzy mogą poruszać się tylko w towarzystwie zaufanych ludzi reżimu. Trwają obchody siódmej rocznicy zwycięstwa nad Iranem. Tymczasem Husajn Kamal i jego brat uciekają z rodzinami do Jordanii. Chcą zdobyć przychylność USA. Saddam prosi, by ich wuj, Ali Hassan Al Majid, ukarał zdrajców.

Występują (pokaż wszystkich)