Dom Saddama (2)

Dom Saddama (2)

(House of Saddam)

serial historyczny Wielka Brytania/USA 2008
Występują:Yigal Naor, Shohreh Aghdashloo, Philip Arditti, Makram Khoury
Reżyseria:Alex Holmes
W skrócie:Rok 1988. Irak stoi na krawędzi bankructwa. W Bagdadzie odbywają się kosztowne obchody upamiętniające zwycięstwo w wojnie z Iranem. Saddam wypowiada Kuwejtowi wojnę. W tle jest ropa naftowa.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Czteroodcinkowy serial opowiada o życiu i upadku dyktatora Saddama Husajna. Pokazuje relacje tyrana z rodziną, przyjaciółmi oraz najbliższymi współpracownikami. Przedstawia go w normalnych, domowych sytuacjach, gdzie występuje on w roli męża, ojca, syna i brata. Przeżywa wtedy zwyczajne problemy dnia codziennego. Koprodukcja stacji BBC 2 i HBO.

W tym odcinku

Rok 1988. Irak stoi na krawędzi bankructwa. Mimo to w Bagdadzie odbywają się kosztowne obchody upamiętniające zwycięstwo w wojnie z Iranem. Najstarszy syn Saddama, Udaj, jest agresywny i nie stroni od przemocy. Ojciec musi go zdyscyplinować. Sadżida, pierwsza żona dyktatora, dowiaduje się, że jej były mąż poślubił swoją kochankę, Samirę. Tymczasem polityka naftowa uprawiana przez Kuwejt zmusza Saddama do wypowiedzenia temu państwu wojny. Inne narody jednoczą się w obronie Kuwejtu. Jednak koalicja pod wodzą Stanów Zjednoczonych nie decyduje się na zajęcie Bagdadu. Husajn znowu pyszni się swoim zwycięstwem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)