Dom Saddama (1)

Dom Saddama (1)

(House of Saddam)

serial historyczny Wielka Brytania/USA 2008
Występują:Yigal Naor, Shohreh Aghdashloo, Philip Arditti, Makram Khoury
Reżyseria:Alex Holmes
W skrócie:W marcu 2003 roku Saddam Husajn ogląda w telewizji apel prezydenta George'a Busha do narodu irackiego. Rok 1979. Saddam obejmuje władzę w Iraku. Krwawo rozprawia się z wrogami.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Czteroodcinkowy serial opowiada o życiu i upadku dyktatora Saddama Husajna. Pokazuje relacje tyrana z rodziną, przyjaciółmi oraz najbliższymi współpracownikami. Przedstawia go w normalnych, domowych sytuacjach, gdzie występuje on w roli męża, ojca, syna i brata. Przeżywa wtedy zwyczajne problemy dnia codziennego. Koprodukcja stacji BBC 2 i HBO.

W tym odcinku

Bagdad. W marcu 2003 roku Saddam ogląda w telewizji apel prezydenta George'a Busha do narodu irackiego. W pobliżu pałacu wybuchają bomby. Husajn żegna się z synami, Udajem i Kusajem, którzy mają się ukryć. Rok 1979. Saddam obejmuje władzę w Iraku. Krwawo rozprawia się z wrogami. Rozpoczyna się konflikt iracko-irański. Husajn zakochuje się w zamężnej nauczycielce, co niepokoi jego żonę, Sadżidę. Umiera matka dyktatora, który bardzo przeżywa tę stratę. Wkrótce odbywa się ślub jego córki Raghad z Husajnem Kamelem, kuzynem tyrana i jego bliskim sojusznikiem. Podczas uroczystości panuje atmosfera zazdrości i rywalizacji.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)