Dom nad rozlewiskiem (8/13)

Dom nad rozlewiskiem

odc. 8/13

serial obyczajowy Polska 2009   od 12 lat
Występują:Joanna Brodzik, Piotr Grabowski, Małgorzata Braunek, Bartłomiej Kasprzykowski
Reżyseria:Adek Drabiński
W skrócie:Przed sklepem Elwiry Janusz pomaga miejscowemu pijaczkowi. Widzi to Małgosia, która jedzie do Warszawy. Konrad przedstawia córce Adę. Barbara przyjmuje oświadczyny Tomasza.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Za kanwę scenariusza serialu posłużyła bestsellerowa książka Małgorzaty Kalicińskiej. To ciepła, pełna optymizmu i życiowych mądrości opowieść o ciernistej drodze jaką trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi, poznać sens istnienia i zasmakować miłości. Pięknie sfilmowana historia rozgrywa się w mazurskich plenerach. Bohaterka filmu, 40-letnia Małgosia, nieoczekiwanie znajduje się na zakręcie drogi życiowej. Zmęczona Warszawą i sfrustrowana po utracie pracy decyduje się na wyjazd na mazurską wieś. Mieszka tam jej matka Barbara (Małgorzata Braunek), z którą przed wieloma laty straciła kontakt, i której właściwie nie zna. W pełnym uroku domu rodzicielki kobieta rozpoczyna wszystko od nowa.

W tym odcinku

Przed sklepem Elwiry Janusz pomaga miejscowemu pijaczkowi. Całą sytuację widzi Małgosia, która właśnie jedzie do Warszawy. Konrad przedstawia córce Adę. Gosia świadomie unika spotkania z parą. Mania opowiada matce o swoim związku z Kubą. Niebawem, podczas uroczystej kolacji, chłopak prosi Małgosię i Konrada o rękę ich córki. Tymczasem Wiktor pomaga Gosi w zakupie auta terenowego, który sprawdzi się na Mazurach. Po powrocie do domu matki kobieta wpada na pomysł stworzenia gospodarstwa agroturystycznego. Postanawia na ten cel przeznaczyć pieniądze, biżuterię i obrazy odziedziczone po zmarłej teściowej. Barbara przyjmuje oświadczyny Tomasza. Z kolei Małgosia wyznaje miłość Januszowi. Elwira poznaje sympatycznego kierowcę tira, Andrzeja.

Występują (pokaż wszystkich)