Dom nad rozlewiskiem (5/13)

Dom nad rozlewiskiem

odc. 5/13

serial obyczajowy Polska 2009   od 12 lat
Występują:Joanna Brodzik, Piotr Grabowski, Małgorzata Braunek, Bartłomiej Kasprzykowski
Reżyseria:Adek Drabiński
W skrócie:Kaśka obawia się, że Małgosia zabierze jej Baśkę. Nie chce jeść ani pić. Gosia decyduje się zostać w domu nad rozlewiskiem i jeszcze raz spróbować nawiązać kontakt z Kaśką.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Za kanwę scenariusza serialu posłużyła bestsellerowa książka Małgorzaty Kalicińskiej. To ciepła, pełna optymizmu i życiowych mądrości opowieść o ciernistej drodze jaką trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi, poznać sens istnienia i zasmakować miłości. Pięknie sfilmowana historia rozgrywa się w mazurskich plenerach. Bohaterka filmu, 40-letnia Małgosia, nieoczekiwanie znajduje się na zakręcie drogi życiowej. Zmęczona Warszawą i sfrustrowana po utracie pracy decyduje się na wyjazd na mazurską wieś. Mieszka tam jej matka Barbara (Małgorzata Braunek), z którą przed wieloma laty straciła kontakt, i której właściwie nie zna. W pełnym uroku domu rodzicielki kobieta rozpoczyna wszystko od nowa.

W tym odcinku

Cieli się krowa. Mimo starań weterynarza i Małgosi, zwierzę zdycha. Kaśka obwinia przybyszkę w Warszawy o spowodowanie śmierci Buśki. W rzeczywistości jednak obawia się, że Małgosia zabierze jej Baśkę. Kobieta nie chce jeść ani pić. Lekarz proponuje, by zawieźć ją do szpitala, ale Basia nie chce się na to zgodzić. Małgosia rozważa powrót do Warszawy. Basia zatrzymuje jednak córkę i przy okazji opowiada jej historię swojej przyszywanej siostry. Gosia chcąc udobruchać chorą, kupuje piękne, kolorowe kalosze dla niej, Basi i dla siebie. Zabiera też obie kobiety w odwiedziny do gospodarza, który odkupił byczka urodzonego przez Buśkę. Kaśka natychmiast odzyskuje dobry nastrój.

Występują (pokaż wszystkich)