Dom nad rozlewiskiem (4/13)

Dom nad rozlewiskiem

odc. 4/13

serial obyczajowy Polska 2009   od 12 lat
Występują:Joanna Brodzik, Piotr Grabowski, Małgorzata Braunek, Bartłomiej Kasprzykowski
Reżyseria:Adek Drabiński
W skrócie:Małgosia rozmawia z matką o przeszłości i zaczyna rozumieć motywy, dla których opuściła przed laty rodzinę. Matka proponuje, by została nad rozlewiskiem tak długo, jak tylko będzie chciała.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Za kanwę scenariusza serialu posłużyła bestsellerowa książka Małgorzaty Kalicińskiej. To ciepła, pełna optymizmu i życiowych mądrości opowieść o ciernistej drodze jaką trzeba przebyć, by odnaleźć swoje miejsce na ziemi, poznać sens istnienia i zasmakować miłości. Pięknie sfilmowana historia rozgrywa się w mazurskich plenerach. Bohaterka filmu, 40-letnia Małgosia, nieoczekiwanie znajduje się na zakręcie drogi życiowej. Zmęczona Warszawą i sfrustrowana po utracie pracy decyduje się na wyjazd na mazurską wieś. Mieszka tam jej matka Barbara (Małgorzata Braunek), z którą przed wieloma laty straciła kontakt, i której właściwie nie zna. W pełnym uroku domu rodzicielki kobieta rozpoczyna wszystko od nowa.

W tym odcinku

Małgosia wreszcie rozmawia z matką na temat wydarzeń z przeszłości. Basia proponuje, by córka została nad rozlewiskiem tak długo, jak tylko będzie chciała. Obecność gościa z Warszawy niepokoi jednak Kasię. Wkrótce Małgosia odkrywa, że matka cieszy się dużym szacunkiem wśród okolicznych mieszkańców. Poznaje też nowych sąsiadów m.in. Karolaków i energiczną sprzedawczynię Elwirę. Gosia zaczyna rozumieć motywy, dla których Basia opuściła przed laty rodzinę. Między kobietami rodzi się więź.

Występują (pokaż wszystkich)