Dogonić tornado (1)

Dogonić tornado (1)

(Storm Chasers)

serial dokumentalny USA   b.o.
W skrócie:Zespołowi Wurmana i Caseya nie udaje się sfilmować trąby powietrznej. Żywioł uderza w miasteczko Tulie w Teksasie i zmiata je z powierzchni ziemi. Tydzień później podejmują kolejną próbę.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Co roku poważni naukowcy, ale także ekscentrycy i pasjonaci, z niecierpliwością czekają na sezon tornad. Mają jeden cel. Każdy z nich jako pierwszy chce zauważyć jedno z najgroźniejszych i najbardziej niebezpiecznych zjawisk matki natury - nadchodzące tornado. Dla meteorologa Josha Wurmana i filmowca Seana Caseya samo spostrzeżenie zbliżającego się silnego wiatru nie jest już niczym szczególnym. Oni zamierzają dokonać czegoś wręcz niemożliwego - dostać się w sam środek tornada. Wurman i Casey pracują w doskonale się uzupełniającym duecie. Meteorolog potrzebuje kogoś, kto na taśmie uwieczni jego dokonania, z kolei filmowiec niewiele zdziała bez naukowej ekspertyzy specjalisty. Wspólnie podróżują zatem w pogoni za tornadami.

W tym odcinku

Zespół Wurmana i Casey'a spotyka pierwsze niepowodzenie - zostają zmyleni i nie udaje im się sfilmować trąby powietrznej. Żywioł uderza w miasteczko Tulie w Teksasie i zmiata je z powierzchni ziemi. Tydzień później ekipa podejmuje kolejną próbę i wyrusza o świcie w pogoń za tornadem. Dopiero o zmierzchu zespołowi udaje się namierzyć burzę. Tym razem jednak zawodzi technika - okazuje się, że aparatura na TIV-ie jest niesprawna. Sean powoli traci nadzieję. Wtedy w pobliżu rozpętuje się nowa burza. Materiał jaki zdobywa ekipa jest oszałamiający.

Zobacz także