Dobranocka za oceanem: Sceny z życia smoków: Urodziny (6)

serial animowany Polska 1997   b.o.
W skrócie:Żaba wysiaduje jajka. Smoki są przekonane, że wyklują się z nich małe smoczki. W ogólnym zamieszaniu giną jajka. Smoki szczęśliwie znajdują je w lesie. Z jajek wykłuwają się kurczaczki.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Smoki Antoni, Wincenty, Zygmunt oraz Tortowy Smok Urodzinowy, razem ze swoimi przyjaciółmi - ekscentrycznym Krokodylem i czarującą Makrauchenią - żyją w świecie fantazji, gdzie przygoda łączy się z żartem i dobrą zabawą. Do ich grona dołącza żaba, która jest nieszczęśliwa, bo czuje się brzydka i odrzucona. W zielonym, zrzędliwym płazie zakochuje się smok Antoni. Serial powstał na podstawie książki Beaty Krupskiej. Głosu bohaterom udzielili m.in. Ewa Złotowska, Jan Kobuszewski, Krzysztof Kołbasiuk i Krzysztof Kowalewski.

W tym odcinku

Żaba wysiaduje jajka. Smoki są przekonane, że wyklują się z nich małe smoczki. Niespodziewanie zjawia się urodzinowy smok, który daje żabie tort. Myśli, że żaba ma dziś swoje święto. Nagle robi się wielkie zamieszanie, podczas którego giną gdzieś jajka. Smoki szczęśliwie znajdują je w lesie i żaba może dalej je wysiadywać. Z jajek wykłuwają się kurczaczki.

Zobacz także