Dobranocka za oceanem: Pamiętnik Florki: Skarby (3)

(The Treasure)

serial animowany Polska 2014   b.o.
W skrócie:Florka organizuje wyprawę do lasu na poszukiwanie skarbów. Koleżanki wyruszają uzbrojone w lornetkę, szkło powiększające i kompas. Wracają jednak rozczarowane. Tylko Michalina jest zadowolona.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca dowierza dorosłym, więc wszystko sprawdza sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków, niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo odkrywczych. Jak każdy maluch, Florka dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać. Uczy się także nazywać, rozumieć i oswajać swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Rodzice Florki nie zawsze wykazują zainteresowanie problemami córki, a czasem ich wręcz nie rozumieją. Jedna rzecz jednak jest nienaruszalna - Florka czuje się kochana, co daje jej siłę, wiarę w siebie i odwagę do zadawania pytań.

W tym odcinku

Florka z nowymi koleżankami Celestyną, Michaliną i Albertyną organizuje wyprawę do lasu na poszukiwanie skarbów. Wyruszają uzbrojone w lornetkę, szkło powiększające i kompas. Wracają jednak rozczarowane. Tylko Michalina jest zadowolona, gdyż ma już swój skarb - kamyki, papierki i szkiełka zamknięte w pudełku. Michalina opowiada koleżankom historię każdego z nich, a Florka zaczyna rozumieć, czym są prawdziwe skarby.

Zobacz także