Dobranocka za oceanem: Pamiętnik Florki: Fasolka (4)

(The Bean)

serial animowany Polska 2014   b.o.
W skrócie:Tata podpowiada nudzącej się Florce, żeby patrzyła, jak rośnie posadzona przez nią fasolka. Mała ryjówka posłusznie układa nasionko na gazie w słoiku. Niestety, nic się nie dzieje.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca dowierza dorosłym, więc wszystko sprawdza sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków, niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo odkrywczych. Jak każdy maluch, Florka dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać. Uczy się także nazywać, rozumieć i oswajać swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Rodzice Florki nie zawsze wykazują zainteresowanie problemami córki, a czasem ich wręcz nie rozumieją. Jedna rzecz jednak jest nienaruszalna - Florka czuje się kochana, co daje jej siłę, wiarę w siebie i odwagę do zadawania pytań.

W tym odcinku

Florka się nudzi. Tata podpowiada jej, żeby posadziła fasolkę i patrzyła jak rośnie. Florka posłusznie układa nasionko na gazie w słoiku i zaczyna obserwację. Niestety, nic się nie dzieje. Dziewczynka zastanawia się, jak to się dzieje, że wszystko na świecie rośnie - zarówno ludzie, jak i rośliny.

Zobacz także