Dobranocka za oceanem: Marceli Szpak dziwi się światu: Wszystko jak co roku

serial animowany Polska 1986   b.o.
W skrócie:Marceli i jego przyjaciel organizują majówkę, na którą zapraszają znajomych. Niespodziewanie na drodze znajdują jajko-pisankę, z którego wykluło się pisklę. Wszyscy się nim zajmują.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dwaj przyjaciele, Marceli Szpak i Leszek Zając, mają niezwykłą umiejętność wyciągania zaskakujących wniosków ze zwykłych, codziennych wydarzeń. Każda wycieczka do lasu staje się dla obu lekcją na temat życia. Bohaterowie uwielbiają dyskusje o przyjaźni, przyrodzie czy otaczającym ich świecie. Długie dysputy i filozoficzne wywody, które snuje z wdziękiem Marceli Szpak, są dowodem na to, że wszystko, co nas otacza, może zadziwiać i stawać się obiektem kontemplacji. Dwunastoodcinkowy serial dla dzieci powstał w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej w latach 1984-1986. Scenariusz serialu napisała Joanna Pollakówna, autorka książki pod tym samym tytułem.

W tym odcinku

Marceli i jego przyjaciel postanowili zorganizować majówkę. Zapraszają na nią swoich znajomych. Niespodziewanie na swojej drodze odnajdują jajko-pisankę, z którego wykluło się pisklę. Wszyscy troskliwie się nim zajmują.

Zobacz także