Dobranocka: Pamiętnik Florki: Tęcza (38)

serial animowany Polska 2015   b.o.
W skrócie:Florce nie smakuje herbata w nowym kubku. Rozpogadza się, kiedy tata Klemensa skleja dla niej ramkę na zdjęcia. Gdy dostrzega nad lasem tęczę, zastanawia się, czy powstała ona z pękniętych baniek.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dalsze perypetie małej ryjówki, bacznej obserwatorki rzeczywistości. Florka lubi wszystko samodzielnie sprawdzić, nie dowierzając zawsze dorosłym. Zadaje dużo pytań, czasem dziwi się nawet najprostszym rzeczom, ale dzięki nowym doświadczeniom wciąż zdobywa wiedzę i wyciąga wnioski. Uczy się także rozumieć własne emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Rodzice nie zawsze rozumieją jej problemy. Florka czuje się jednak kochana, co daje jej wiarę we własne możliwości. Tym razem ryjówka m.in. opiekuje się rybką, usiłuje skłonić bliskich do zakupu wymarzonej lalki, wybiera się z mamą na zakupy, odwiedza muzeum i walczy z nudą.

W tym odcinku

Z perspektywy dziecięcego świata przeszłość i przyszłość to stany bliżej nieznane. Jest tu i teraz. Są rodzice, dom, znajome przedmioty. Jeśli wiec w tym świecie coś nagle ulega zmianie, to pojawia się strach przed zmianą. Dlatego właśnie Florce nie smakuje herbata w nowym kubku. Robi się, kiedy patrzy na pękające tęczowe bańki. Florka rozpogadza się dopiero wtedy, kiedy tata Klemensa z potłuczonych kawałków poprzedniego kubka skleja dla niej ramkę na zdjęcia. Gdy Florka widzi nad lasem piękną tęczę, zastanawia się, czy powstała ona z pękniętych baniek.

Zobacz także