Do zobaczenia, chłopcy

7.6/10 8.0/10

(Au revoir les enfants)

DRAMAT PSYCHOLOGICZNY Francja/Niemcy 1987   od 12 lat
Występują:Gaspard Manesse, Francine Racette, Raphael Fejtö, Stanislas Carré de Malberg
Reżyseria:Louis Malle
W skrócie:Rok 1944. 12-letni Julien zaprzyjaźnia z Jeanem. Wkrótce odkrywa, że jego nowy przyjaciel jest ukrywającym się Żydem.
Rozterki wieku dojrzewania w szkole klasztornej, gdzie zakonnicy podczas okupacji ukrywają żydowskie dzieci. Wyjątek z autobiografii Louisa Malle'a zamieniony na filmowe arcydzieło, nagrodzone Złotym Lwem w Wenecji i aż siedmioma Cesarami. Koniecznie!
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Okupowana Francja, rok 1944. Do zakonnego internatu dla chłopców z dobrych domów przybywa trzech pensjonariuszy. Dwunastoletni Julien (Gaspard Manesse) szybko zaprzyjaźnia się z jednym z nich, Jeanem (Raphael Fejtö). Wkrótce odkrywa, że nowo przybyli są Żydami, których dyrektor ośrodka ukrywa przed nazistami. Sytuacja staje się groźna, gdy niespodziewanie do szkoły przybywają hitlerowscy inspektorzy, by przeprowadzić wizytację placówki... Film otrzymał liczne nagrody na wielu festiwalach.

Nagrody

Złoty Lew - film, Cezar - scenografia, Cezar - montaż, Cezar - scenariusz oryginalny lub adaptowany, Cezar - film, Cezar - reżyser, Cezar - zdjęcia

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)