×

Dlaczego ja?: Samotnie wychowująca matka walczy o szansę na zdobycie wykształcenia (906)

serial paradokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Uczennica szkoły zaocznej dorabia jako sprzątaczka. Pewnego dnia zabiera do pracy 6-miesięcznego synka. Zostaje zwolniona. Kurator przekonuje ją, aby powiadomiła o dziecku jego biologicznego ojca.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Każdego dnia miliony Polaków, zmagając się z przeciwnościami losu szukają odpowiedzi na tytułowe pytanie. Serial inspirowany jest prawdziwymi historiami zwykłych ludzi. Każdy odcinek to inna opowieść o osobach, dla których życie nie zawsze bywa łaskawe. Widzowie śledzą ich zmagania z niecodziennymi kłopotami.

W tym odcinku

19-letnia Marta pracuje jako sprzątaczka. Gdy pewnego dnia zabiera do pracy swojego 6-miesięcznego synka, zostaje zwolniona ze skutkiem natychmiastowym. Kurator przekonuje Marię, aby powiadomiła o istnieniu dziecka jego biologicznego ojca, Jana. Gdy chłopak dowiaduje się o tym, nie jest zachwycony. Natomiast jego matka, Klaudia, bardzo się cieszy, że została babcią. Kobieta proponuje Marii przyuczenie do zawodu fryzjera w swoim salonie. 19-latka ulega namowom i rozpoczyna naukę. Wkrótce Jan traci pracę. Klaudia chce, aby Maria przeprowadziła się z synkiem do jej mieszkania. Skoro Jan jest bezrobotny, mógłby na co dzień zajmować się swoim dzieckiem. Jednak dziewczyna odmawia. 22-latkowi nie podoba się to, że matka chce go zeswatać z Marią.