Dlaczego ja? (993)

Dlaczego ja? (993)

serial paradokumentalny Polska 2020   od 12 lat
W skrócie:Lena jest zatrudniona w szkole na pół etatu, musi więc szukać dodatkowego zajęcia. Zostaje opiekunką cierpiącego na autyzm Rysia. Po pewnym czasie odkrywa, że dziecko ma posiniaczone nogi i ręce.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Każdego dnia miliony Polaków, zmagając się z przeciwnościami losu szukają odpowiedzi na tytułowe pytanie. Serial inspirowany jest prawdziwymi historiami zwykłych ludzi. Każdy odcinek to inna opowieść o osobach, dla których życie nie zawsze bywa łaskawe. Widzowie śledzą ich zmagania z niecodziennymi kłopotami.

W tym odcinku

Lena Wojciechowska wychodzi za mąż za Andrzeja. W szkole, w której pracuje, jest zatrudniona tylko na pół etatu, musi więc szukać dodatkowego zajęcia. Zostaje opiekunką cierpiącego na zaawansowaną postać autyzmu Rysia. Po pewnym czasie Lena odkrywa, że dziecko ma posiniaczone nogi i ręce. Jednak rodzice i babcia chłopca ignorują uwagi opiekunki. Kobieta rozpoczyna więc własne śledztwo. Zauważa, że chłopiec bardzo często rysuje potwora w zielonym swetrze. Próbuje rozmawiać na ten temat z psychologiem szkolnym, ponieważ jednak nie jest matką poszkodowanego dziecka, nikt nie traktuje jej poważnie. W końcu, przy pomocy męża, udaje jej się odkryć, kto znęca się nad Rysiem.

Zobacz także