Dlaczego ja? (905)

Dlaczego ja? (905)

serial paradokumentalny Polska 2019   od 12 lat
W skrócie:Dominika oświadcza rodzicom, że chce pracować jako pielęgniarka. Jej ojciec wybucha złością. Dziewczyna sprzeciwia się despocie. Dzięki temu czuje się silniejsza. W szpitalu poznaje pacjenta Jakuba.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 26 października
za 4 dni
9:00 Polsat 2 (z napisami)

Opis

Każdego dnia miliony Polaków, zmagając się z przeciwnościami losu szukają odpowiedzi na tytułowe pytanie. Serial inspirowany jest prawdziwymi historiami zwykłych ludzi. Każdy odcinek to inna opowieść o osobach, dla których życie nie zawsze bywa łaskawe. Widzowie śledzą ich zmagania z niecodziennymi kłopotami.

W tym odcinku

Dominika Borowska (21 l.) jest bardzo nieśmiała. Dziewczyna z trudem przeżywa rodzinne problemy. Jej ojciec, Jakub (58 l.), ma bardzo trudny charakter. Mężczyzna utrudnia swojej córce życie. Matka Dominiki, która również jest ofiarą przemocy domowej, nie wspiera jej. Kiedy dziewczyna informuje rodziców, że chce pracować jako pielęgniarka, jej ojciec wybucha złością. Dominika znajduje w sobie siły, aby sprzeciwić się ojcu. Dzięki temu czuje się silniejsza. W szpitalu poznaje Jagodę Kowalską (20 l.), z którą od razu nawiązuje dobry kontakt. To, że dziewczyna ma tendencję do wykorzystywania ludzi, nie przeszkadza Dominice. Kiedy pewnego dnia po raz kolejny zastępuje Jagodę, poznaje pacjenta Jakuba Krzemińskiego (31 l.), który od razu wpada jej w oko. Za namową Jagody, zauroczona Dominika umawia się na pierwszą randkę z Jakubem. Para zakochuje się w sobie. Z dnia na dzień są coraz bardziej nierozłączni. Dziewczynę martwi jednak fakt, że mężczyzna ciągle przekłada dzień, w którym ma zaprosić ukochaną do siebie do domu. Jakub tłumaczy się tym, że mieszka poza miastem, a poza tym jego mieszkanie nie jest zbyt ładne. Jagoda namawia Dominikę, aby sprawdziła jego adres w aktach szpitalnych. Okazuje się, że mężczyzna mieszka we Wrocławiu. Dziewczyna jedzie pod jego adres jeszcze tego samego wieczoru. Na miejscu okazuje się, że w domu przebywa starsza, schorowana kobieta...

Zobacz także